KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636305
*
nr 1363 6305
Barbro Danielson BMD
(1923-2009), Sverige
Oljemålning, "Den italienska vasen". Sign BMD. Olja på pannå, 60x43 cm
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:21:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 02:26:05
1
1.500 kr
25/11 14:09:07
2
1.600 kr
29/11 20:45:16
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Läs mer om Barbro Danielson BMD
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro danielson bmd kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Läs mer om Barbro Danielson BMD
nr 1363 6305
Barbro Danielson BMD
(1923-2009), Sverige
Oljemålning, "Den italienska vasen". Sign BMD. Olja på pannå, 60x43 cm
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 02:26:05 | 1 | 1.500 kr |
| 25/11 14:09:07 | 2 | 1.600 kr |
| 29/11 20:45:16 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.Läs mer om Barbro Danielson BMD
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro danielson bmd kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



